pozycjonowanie strony adwokata

Pozycjonowanie stron www przez adwokatów

Często adwokaci zadają sobie pytanie, czy i na jakich zasadach mogą zlecić pozycjonowanie stron www. Pytanie takie zadawane jest równie często w środowisku radców prawnych. Z uwagi na fakt, że Kodeks Etyki Radcy Prawnego milczy na ten temat, należy się skupić na Etyce Adwokackiej. Adwokat to zawód zaufania publicznego, więc wszelkie informacje powinny być prawdziwe i rzetelne. Wszyscy zdajemy sobie jednak sprawę, że mamy do czynienia z wolnym rynkiem i każdy przedsiębiorca stosuje i stosować musi marketing.

Popularną formą marketingu jest obecnie marketing w sieci. Prawie każde przedsiębiorstwo posiada dziś stronę internetową. O ile pozycjonowanie stron www może zlecić każdy przedsiębiorca, to w przypadku adwokatów nie jest to proste. Należałoby nawet stwierdzić, że adwokat działa niezgodnie z etyką, jeśli zleca pozycjonowanie stron www. W przypadku, gdy pozycjonowanie stron www dokonywane jest przez samego adwokata możemy teoretycznie mieć do czynienia z działaniem zgodnym z etyką. Jeśli jednak pozycjonowanie stron www zostanie przez adwokata zlecone osobie trzeciej, mamy do czynienia z działaniem sprzecznym z etyką adwokacką.

Reasumując więc, pozycjonowanie stron www jest dopuszczalne, gdy dokonywane jest to przez adwokata osobiście. Niedopuszczalne i sprzeczne z etyką jest jednak pozycjonowanie stron www przez adwokata na podstawie zlecenia udzielonego osobie trzeciej. Firmy oferujące pozycjonowanie stron www powinny być tego świadome.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *